Quick Links

Skip to main content Skip to navigation

Main Navigation

Top

Sign up for the News Update.

Sub Navigation

Top

  • Wade Adler

    Business Manager
  • Jody Archambeau

    Resource Para
  • Shayna Balvin

    Toddler Classroom 0-3
  • Ruth Bathke

    Admin Assistant - Supt.
  • Sara Bathke

    Resource Para-Transitions
  • Liz Brandt

    Office-Tech Assistant
  • Matt Chambers

    5th Grade
  • Todd Chessmore

    Superintendent
  • Chelsey Chohon

    Nurse
  • Sherri Coffman

    Food Service
  • Nancy Crosley

    9-12 English
  • Jessica Crossman

    6-12 Principal, Special Education Director
  • Georgianna Denney

    Resource Para - Daycare
  • Isaac Denney

    Resource Para
  • Laci Denney

    Resource Para - 3 yr. olds
  • Tashina Denney

    PreK Teacher
  • Shawna Drobny

    Resource Para - Headstart
  • Jessica Fischer

    2nd Grade
  • Jordan Foos

    7-12 Science
  • Ken Hajek

    MS Science, Athletic Director
  • Corrina Hart

    Title Para
  • Dawn Hefner

    Business Manager
  • Samatha Hoffman

    Resource Para
  • Deanna Jessen

    Resource Para - Kindergarten
  • Cody Johnson

    Resource Para- Jr. High
  • Paula Johnson

    Front Office
  • Phillip Johnson

    Custodian
  • Bailey Jones

    Transitions Interventionist k-5
  • Harold Jones

    7-12 Physical Education
  • Lisa Jurries

    9-12 Social Science
  • Steph Kanaly

    ESU #1 Speech Pathologist
  • Tammy Kester

    Title I
  • Amber Knight

    Music K-12
  • Calvin Krogman

    9-12 Math
  • Bridget Kuchar

    6-12 SPED
  • Ruth LaPlante

    Parent as Educator Coordinator
  • Shandara Lee

    Resource Para - 5th Grade
  • Juan Lucas

    Custodian
  • Sam Matzke

    Transitions Interventionist 6-12
  • Cindy Nagel

    Elementary Principal
  • Raya Nagel

    3rd Grade
  • Becky Newcomb

    Resource Daycare
  • Ken Newcomb

    6-8 Math
  • Donna Nielsen

    Librarian K-12
  • Emily Oetken

    K-5 SPED
  • Don Pike

    Resource Para-Interventionist
  • Jessica Pike

    Resource Para-3 yr. olds
  • Melvin Pike

    Maintenance-Bus Driver
  • Miranda Roberts

    Resource Para-1st Grade
  • Emily Romkema

    Technology Director
  • Brooke Schmeckpeper

    FCS Teacher
  • Sianne Schoenfeld

    Tower Driver
  • Nicole Smolek

    Resource Para-4 yr olds
  • Mary Snowden

    Guidance Counselor K-12
  • Amanda Steffen

    Resource Para-3rd Grade
  • Tory Stevens

    Art K-12
  • Tanesha Sutta

    Resource Para-Jr. High
  • Breann Sweeney

    4th Grade
  • Debra Tangeman

    Day Care
  • Leah Thomas

    Graduation Coach
  • Redwing Thomas

    Cultural/Dakota Language
  • Kristen Tucker

    6-8 ELA
  • Bianca White

  • Karley Zoucha

    6-8 Social Studies

Back To Top